Minden egyes Ember rátalálhat önmagában a „családra”. Ez a „család” az az intuitív módon megismerhető „sereg”, amelyből összetevődik az isteni egész. A család belső lényegét az interdimenzionális működés egyazon rendszere alkotja, amely isten szeretetéből fakad, és annak az együttérzéséből, könyörületességéből, akit ti Léleknek hívtok. Ezért aztán a te igazságod az, amit akkor cselekszel, amikor belső szenvedélyeidet, vágyaidat követve teremtőerőd megnyilvánul, manifesztálódik életedben. Amit a legtöbb ember nem ért és nem is fog megérteni, hogy ez a rendszer a kötőanyag sokféle igazságaitok között. Nehéz megmagyarázni mindezt háromdimenziós keretek között, ugye? Mégis a sokféle igazság között – melyek annak keresése nyomán jelennek meg, hogy mit is kellene csinálnotok – létezik a tudásnak és az egybeeséseknek, szinkróniának a kötőanyaga, s ez az egész a rendszer lehetőségei között együttesen működve eredményezi a dolgok megvalósulását a háromdimenziós világban.
Az itt közölt információkhoz ingyen hozzájuthatsz, kinyomtathatod, lemásolhatod és terjesztheted őket tetszés szerint. A szerzői jogvédelem azonban tiltja, hogy a kiadón (Magyarországon a Mandala-Véda Kiadó; www.mandala-veda.hu) kívül bárki áruba bocsássa őket.
Számos Kryon-közlés fordítása megtalálható a www.kryon.hu webhelyen.
A fenti helyen és időpontban lezajlott élő közvetítés anyagát Lee és Kryon további közvetítések során kiegészítette és továbbfejlesztette a még világosabb megértés érdekében. A külföldön zajló találkozások során gyakran alapvető információk érkeznek Kryontól, nagyrészt azonban érzelmi átvitel útján, amit a nyomtatott anyag természeténél fogva nem hordozhat.
Az élő közvetítés alatt oda-vissza fordítás folyt a spanyol és angol nyelv között, amivel együtt járt, hogy rövid mondatok hangoztak el. A könnyebb olvashatóság és a jobb érthetőség kedvéért gördülékenyebb formába szerkesztettük a szöveget. Ezen túlmenően Kryon kiegészítő magyarázatokat fűzött hozzá, hogy így tegye az élő közvetítéseken átadott információkhoz hasonlóan világossá az írott anyagot.
Fogadd hát szívesen a 2007. augusztus 19-én – egy közvetítéspár második tagjaként – a spanyolországi Granadában elhangzott közvetítés továbbfejlesztett változatát.
Üdvözöllek benneteket, kedveseim, Kryon vagyok a Mágneses Szolgálattól. Társam és köztem gyorsan kinyílik az ajtó, mivel én sohasem távozom. Társam annyira hozzászokott Kryon energiájához, hogy én mindig az ajtó túloldalán vagyok. Talán nehéz mindezt elképzelned, de semmiben sem különbözik attól, mint amikor te a Felsőbb Éneddel beszélsz. Mindig is arra biztatjuk az embereket, hogy a közvetítés többféle módját alkalmazzák. Annak nevezed, aminek csak akarod, de amikor a bolygó nagy művészeti alkotásaira tekintesz, kétséges-e számodra, hogy Istentől származnak? Közvetítés útján jöttek létre! Amikor a bolygó legnagyszerűbb zenei műveit hallgatod, megérted-e, hogy közvetítőcsatornán keresztüláramolva érkeztek? Ez az energia mindig elérhető, mindig a rendszer részét képezi.
Számodra eltelt egy egész nap, amióta utoljára beszéltem, amióta legutóbb kapcsolatba léptünk. Számomra azonban csupán egy pillanat telt el azóta. Most tehát folytatódjék a tanítás ezen a második napon. Ismétlésképpen: a rendszerről beszéltünk. Elmondtuk, hogy összezavaró hely az az interdimenzionalitás / kölcsönhatásban álló dimenzióegyüttes, amelyet ti a fátyol túloldalának hívtok. Elmondtuk, hogy ráadásul az a legkevésbé sem egy hely, hanem inkább egy interdimenzionális / dimenziókon átívelő energiaállapot, amelybe bármikor eljuttathatod magad, ha úgy döntesz. Ám háromdimenziós tapasztalatvilágodnak köszönhetően mégis úgy akarsz rágondolni, mint egy helyre. Ezt akarja látni valaki, aki a ti valóságotokban él. De ha felidézed a kapott tanítást, most már érteni fogod, hogy ez az interdimenzionális / dimenziókon átérő energia állandóan körülölel. És amikor abba a kiterjedésbe juttatod magad, az gyakran kaotikusnak és zavarosnak tűnik számodra. Az abban az állapotban adódó helyzeteket nem tudod értelmezni, fogalmad sincs, mi történik.
Akkor most hadd kezdjem el felvázolni a számodra hiányzónak tűnő logikát. Abban a kiterjedésben, amely interdimenzionális / dimenziókat átfogó, ott van az összes megnyilvánulásra váró lehetőségetek: annak a lehetősége, hogy mit fogtok cselekedni, kivel fogtok találkozni, hogy mi a célotok az életben. Azért tűnnek ezek a dolgok olyan zavarosnak számodra, mert még egyikük sem nyilvánult meg. Vagyis ebben az energiamintázatban ott van a saját életed összes megnyilvánulásra váró lehetősége, plusz mindazoké, akik körülötted vannak. Íme az egész logikája: amikor szándékosan eljuttatod magad ebbe a kiterjedésbe, azaz amikor kapcsolatba lépsz ezzel az interdimenzionális / dimenziókat átölelő energiával, akkor olyan energiavonalakat rajzolsz föl, amelyek „keresik és megtalálják” az általad kívánt lehetőségeket. S míg te esetleg azt gondolod, hogy annak, amit csinálsz, talán semmi értelme, mások is véghezviszik ugyanezt: szintén kapcsolatba lépnek az interdimenzionális / dimenziókon átívelő energiával. És ahol ezek a fölrajzolt vonalak találkoznak, ott szinkronitás, egybeesés jön létre. Nem várom el tőletek, hogy mindezt megértsétek, mivel interdimenzionálisnyelven, a kölcsönhatásban álló dimenzióegyüttes nyelvén fogalmazódott meg. De úgy mondtam el mégis, hogy azoknak, akik a meditatív olvasás állapotában vannak, kirajzolódjék a kép.
Tegnap már megemlítettük, hogy a mai napon az emberek és a rendszer kapcsolatának gyakorlati oldaláról lesz szó, most tehát erről fogunk beszélni. Azzal kezdjük, hogy átadunk hat posztulátumot, alapvető kiindulópontot. Nem szeretnénk szabályoknak nevezni őket, mondjuk inkább, hogy segítő útmutatások lesznek. Támpontul szolgálnak a rendszer manifesztálásához, megnyilvánulásának eléréséhez és a rendszerrel való munkához. A rendszer manifesztációja alatt közelebbről azt értjük, hogy kapcsolatba kerültök vele és felhasználjátok. Soha nem fogjuk azt kérni tőletek, hogy megértsétek a rendszert. Számtalanszor hallhattátok már a kifejezést: „Isten útjai kifürkészhetetlenek.” Nos, csak a háromdimenziós valóságban élő teremtményeknek kifürkészhetetlenek, rejtélyesek! Ugyanis valójában nagyszerű logika és célirányosság működik ebben a rendszerben, és egyáltalán nem misztikus, nem titokzatos. A hat támpont között lehetnek számotokra ismerősek is, mert már korábbi tanításainkban is elhangzottak, de ez az első alkalom, hogy ilyen formában összefoglaljuk őket.
Az első útmutatás a legfontosabb: Ne legyen semmiféle előfeltevésed. Ez azt jelenti, el kell vetned háromdimenziós felfogásodat arról, hogy miként működnek a dolgok, amikor rólad és a Szellemről van szó. Amikor a rendszerrel való munkára kerül sor, ne legyen semmilyen előfeltevésed semmivel kapcsolatban. Ezt a legnehezebb véghezvinni egy ember számára! Még a legmélyebb meditációikban is előfeltevésekkel élnek az emberek. Ott ülnek, és benyitnak azon a bizonyos ajtón, és megpróbálják kitalálni, honnan érkezhetnek a hangok. Ezért újra megismételjük: „Ne próbáljátok megérteni a rendszert, egyszerűen csak használjátok.” Amikor azt kéritek, hogy mutassák meg nektek az utatokat, ne feltételezzétek már előre, hogy tudjátok, mi lesz az. Ne feltételezzétek azt sem, hogy tudjátok, miként mutatkozik majd meg! Mindenféle előzetes feltételezés nélkül haladjatok előre, nyitottan a meglepetésre.
A második segítő támpont: Úgy tekints önmagadra mint a káosz részére. Nem egyedül állsz ott, mint egy háromdimenziós teremtmény, akit hirtelen belevetettek a megnyilvánulásra váró lehetőségeknek ebbe a gomolyába – hanem te magad is az energiagomoly egyik megnyilvánulásra váró lehetősége vagy. Vagyis arra kérünk, jelentsd ki, hogy a rendszer része vagy. Más szavakkal fogalmazhatunk úgy is, hogy vedd birtokba, és tedd a saját részeddé. Lesz, aki azt mondja erre: „Hát ez egész könnyűnek hangzik. Így fogok tenni.” De nem könnyű ez számotokra, mert mindig Istentől elkülönült lénynek tartjátok önmagatokat, mondván: „Itt vagyok én, és amott van Isten.” Ehelyett mi azt mondjuk, hogy úgy kell önmagadra tekintened mint Isten részére és ebből következően a rendszer részére.
És most jöjjön a hármas számú útmutatás: Ne félj attól, hogy belépj a rendszerbe. Sokféleképpen megteheted. Hosszú évek óta mondjuk nektek, hogy az ember által föltehető legjobb kérdés: „Isten, mondd meg nekem, mi az, amit tudnom kell.” S ezzel be is lépsz a rendszerbe. Ezzel beindítod a látszólagos zűrzavarba való átkelésedet. Ezzel bizonyságát adod, hogy felkészültél valamire, amit képes vagy megtenni, még ha nem is érted, mi is az.
Tehát az első három segítő útmutatás mindegyike rólad szól. Előfeltevések nélkül birtokba venni a rendszert és belépni oda – mindez könnyűnek hangzik. De értsétek meg, hogy a legtöbb ember nem így tesz, és mindhárom tényező gondot jelent számukra. Megismételjük: azért, mert az Istenről alkotott fogalmatok szerint különálló, elkülönült lényekként nem vagytok együtt Istennel. Ott vagytok a Földön, és elhiszitek azokat a tanításokat, hogy a Szellem energiája külön létezik az embertől. De ha mostantól fogva alkalmazni akarod a rendszert életed minden egyes napján, a rendszer részének kell tekintened önmagad. Noha az eddig tanultak szerint ennek semmi értelme, mostantól ennek kell a valóságoddá válnia. Vagyis itt jön a képbe az önbecsülés, igaz? Az az ember, aki értéktelennek érzi magát, nem lesz képes megbirkózni a ténnyel, hogy ő Isten része.
Következzen a negyedik támpont: Bízzál az első megérzésedben, és kövesd azt.
Az itt közölt információkhoz ingyen hozzájuthatsz, kinyomtathatod, lemásolhatod és terjesztheted őket tetszés szerint. A szerzői jogvédelem azonban tiltja, hogy a kiadón (Magyarországon a Mandala-Véda Kiadó; www.mandala-veda.hu) kívül bárki áruba bocsássa őket.
Számos Kryon-közlés fordítása megtalálható a www.kryon.hu webhelyen.
A fénymunkás kézikönyve
Első lecke
K R Y O Nélő közvetítése
Helyszíne: Delphi Egyetem és Spirituális Központ – A Bölcsesség Temploma;
Az itt közölt információkhoz ingyen hozzájuthatsz, kinyomtathatod, lemásolhatod és terjesztheted őket tetszés szerint. A szerzői jogvédelem azonban tiltja, hogy a kiadón (Magyarországon a Mandala-Véda Kiadó; www.mandala-veda.hu) kívül bárki áruba bocsássa őket.
Számos Kryon-közlés fordítása megtalálható a www.kryon.hu webhelyen.
A fenti helyen és időpontban lezajlott élő közvetítés anyagát Lee és Kryon további közvetítések során kiegészítette és továbbfejlesztette a még világosabb megértés érdekében. Az élő találkozások során alapvető információk érkeznek Kryontól érzelmi átvitel útján, amit a nyomtatott anyag természeténél fogva nem hordozhat. Ezen túlmenően Kryon kiegészítő magyarázatokat fűzött a korlátozott időtartamú élő találkozók keretében átadott bonyolult fogalmakhoz. Ez a fajta kiegészítés még az élő közvetítés hanganyagánál is jobb információtovábbítást tett lehetővé.
Üdvözöllek benneteket, kedveseim, Kryon vagyok a Mágneses Szolgálattól.
Tudatában vagyok, hogy hol is tartózkodunk [utalás arra, hogy a Delphi Egyetem területén található Bölcsesség Templomában zajlik a közvetítés][1]. Ezt a templomot az emberi fenség tiszteletére emelték. Ezt a helyet annak az intuitív módon ismert magasztosságnak a méltatására szentelték, amely mindnyájatokon belül megtalálható. Ez a hely az isteni szeretetnek, az emberi szeretetnek és a földi békét s könyörületet hirdető tanításoknak lett felszentelve. Ezt a helyet a belső békének szentelték, ezért egy hallgató vagy olvasó se feledkezzen meg arról, hogy ezen a szent helyen kezdjük meg üzenetünk átadását – amely tökéletes hely erre a célra.
Amikor ilyen helyzetben találod magad, mint ez a mostani is, olyan energia van jelen, amely még a székből is árad, amelyen ülsz. Energia áramlik a falakból, a padlóból, még az itt lévő kövekből is [legfőképpen azokra a kristályokra érti ezt Kryon, amelyek közvetlenül Lee előtt hevernek] s mindabból, amit az energiájukkal és szinkróniájukkal megjelenítenek – ugyanazt a dalt zengve. Az elemek tudják, hogy ki vagy! Ó, kedveseim, túl ezoterikusan, túl titokzatosan hangzik ez számotokra, ugye?
Vannak köztetek, akikre talán nyomasztóan hat annak a kíséretnek az energiája, amely beárad erre a helyre, nem is beszélve arról a másik kíséretről, másik csoportról, amely mindig is itt volt. Az elemek, amelyek ebbe az épületbe kerültek, tudják, kik vagytok, és némelyik ezek közül az elemek közül igen régi. Olyan erdőségekből választották ki őket, amelyek öregebbek nálatok… mégis tudják, kik vagytok. Hiszen Isten részei vagytok, az angyali valóságbirodalom részei vagytok, a bolygón élő teremtőerő vagytok, és ők másképp tekintenek rátok, mint ahogy ti saját magatokra. Ők nem azt látják, mint amit te látsz a tükörben, hanem azt érzik, hogy egy angyali jelenlét lépett be a terembe. Érdeklődéssel várják, hogy miért ült ma össze az angyalok gyűlése, amely ilyen energiákat vonzott erre a helyre. Ők hallják és látják fenségedet. Csodás dalt zengenek, és te még csak nem is hallod. De én igen. Én mindig hallom dalukat. Tényleg nem tudod, ki is vagy valójában.
De ez így lett megtervezve, kedves Ember. Ez a terv az, ami arra ösztökéli a szabad akaratodat, hogy kérdésekkel álljon elő. Az előtted álló feladat az, ahogy most itt ülsz a székeden, hogy képes vagy-e spirituális ébredésedben eljutni addig a pontig, ahol ki tudsz bontani néhány téglát a téged Istentől elválasztó falból. Ezt a tervet hívják úgy, hogy dualitás, és ennek része az Ember szabad akarata is, amely elszánja magát egy csalóka látszat, egy láthatatlan fal lerombolására. Ez a fal sokak számára láthatatlan, holott része a spirituális tudatotoknak. Ez a fal olyan, hogy ha rést ütsz rajta, feltárul előtted az élet titka, és hogy miért vagy itt. És éppen erről akarunk ma beszélni, kedvesem.
Tisztázzunk néhány dolgot azonban, még mielőtt ebbe belekezdünk. Legelőször is: Kryon vagyok. Tudom, hol vagyok, és tudom, mi minden játszódott le ezen a helyen… ami tisztelettel tölt el. Tisztaság árad e hely építőinek iránymutatásából és mindabból, ami itt történik. Életeket mentettek meg ezen a helyen! Rövidesen elmondom, mit is jelent ez.
Öreg lelkek csoportjához beszélek. Nincsenek jelen első ízben a Földön járók [abban a teremben, ahol az élő közvetítés folyik]. Közületek mindenki élt már a bolygón korábban is. Mindegyikőtöknek van Akasha-naplója, méghozzá terjedelmes. Lemúriaiak tartózkodnak ebben a teremben. Olyanok vannak itt a teremben, akik misztériumiskolákból kerültek ki. Sámánok ülnek ebben a teremben! Nagy hatékonyságú gyógyító módszerek gyakorlói vannak jelen a teremben, és olyanok vannak itt a teremben, akik meggyógyították önmagukat, és olyanok vannak itt a teremben, akik meg akarják gyógyítani magukat. Tudnod kell, kedves Ember, hogy szabad akaratodból jöttél ebbe a templomba. Képes vagy rá, hogy megváltozva hagyd el ezt a helyet ahhoz képest, mint ahogy érkeztél; és ez érvényes minden egyes jelenlévőre, függetlenül attól, hogy hol tart az útján. Szinkronisztikusan teremtetted meg önmagad számára ezt a helyzetet, és tessék, itt vagyok én is. Azt mondom tehát nektek, létrejöhetnek a megoldások mindarra, ami miatt ide jöttetek, és szert tehettek a tudásra, mely választ ad a nyelveteken sorakozó kérdéseitekre. Személyes és egyedi kérdések ezek, melyek rád és utadra vonatkoznak, s megérett a helyzet, hogy foglalkozzunk velük. Sőt alkalmas idő ez a gyógyulásra is, alkalmasabb nem is lehetne. Szóval a megfelelő helyre jöttél.
Sok ember van ébredőfélben a Földön, tudjatok erről. Bár minden teremben lévő ősidőkig nyúló előzményekkel rendelkezik a Földön, néhányan azonban éppen csak mostanában kezdtetek el ismerkedni egy nagyobb Istenre való ráeszmélés alapjaival. Sok jelenlévőnek inkább megérzései voltak, valamiképpen tudták, hogy spirituális lények, mégis teljesen kezdőként érkeztek ma ide, egyáltalán semmit sem hallva korábban abból, amiről beszélünk. Mi ismerjük a tágabb képet, és tudjuk, kik vagytok. Minden egyes alkalommal, amikor a Földre érkezel, eljutsz addig a pontig, hogy megvizsgáld, az ezoterikus dolgok neked valók-e, vagy sem. Sokan közületek egyenesen beleszülettek az ezotéria ilyenfajta vizsgálatába. Életetek korai szakaszában visszautasítottátok, amit családotok átadott nektek a spiritualitásról és arról, hogy miként működnek a dolgok a Földön, és saját utatokat követtétek, néhányan még azon az áron is, hogy elvesztettétek családotok szeretetét. Láthatjátok, tudom, kik vannak itt jelen, és kik olvassák e sorokat. Azt hiszed, hogy nem voltunk melletted utadon? Azt hiszed, az angyalok nem voltak veled zavarodottságod és csalódottságod idején? Azt hiszed, nem láttuk könnyeidet? Azt hiszed, nem voltunk ott, amikor segítségért kiáltottál? De ott voltunk. Tudom, hogy kik vannak itt.
Az emberek eltérő időben és különböző módokon ébredeznek. A bolygón élő öreg lelkek tömegesen kezdenek felébredni annak a fordulatnak köszönhetően, amelyről idestova két évtizede beszélünk már. De nagyon sokan közülük nem tudják, hová forduljanak, vagy mitévők legyenek. Izgatottan kérdezik: „Hol kezdjem az ismerkedést az információkkal? Hol lelek rá a tudásra? Hogy tudok gyorsabb fokozatra kapcsolni? Hol van a kezdő tankönyv, amelyhez fordulhatnék?”
Társamnak [Lee-nek] sok információt adtam át az elmúlt 18 évben nagyrészt úgy, ahogyan azt ő a mai napon is végzi: emberek előtt ül, és beszéddé alakítja az én közléseimet, lefordítva a saját nyelvére, ami könnyebben kezelhető a számára, és ti is el tudjátok olvasni. Ezek itt Kryon szavai, és az elmúlt 18 évben oly sok mindenre kiterjedtek! Az elhangzott szavak közül sok „haladó szintű” információ és sok „alapvető, lényegi információ”, melyek aránya mindig az előttem ülő csoporttól függ. De olyasvalaki számára, aki ennek a mélyreható fordulatnak a során kezd el fölébredni, nincs kezdő tankönyv, nincs kiindulópont, nincs alap, amelyre építkezhetne.
Igaz, kezdhetnéd az első Kryon-könyvvel, amelynek társam az én kérésemre Az utolsó idők címet[2] adta. Társam azonban abban az időszakban tanulta, hogy miként is közvetítsen, és még sok minden rejtélyes volt számára az idő tájt. Még nem volt képes annyira összeolvadni velem, mint most. Ezenkívül az akkor átadott információk 1989-re vonatkoztak, és nem a mai időkre. Egyszóval az az üzenet nem volt olyan világos, mint amilyen például a mai is. Nem volt olyan személyhez szóló sem, mint amilyen a mostani üzenet. A mai alkalommal tehát belefogunk egy vállalkozásba, amelyet előre jeleztem társamnak. Elkészítünk egy olyan több fejezetből álló, kezdőknek szóló tankönyvet, mely talán soha nem jelenik majd meg fizikai könyv alakjában, a címében mégis könyvnek nevezzük. Útmutatást fog tartalmazni azok számára, akik az elején akarják elkezdeni a tanulást. Ezért a mai közvetítés alapvető, lényegi információkat tartalmaz – ez lesz az első lecke –, amelyek elvezetik az olvasót ennek az új energiának a kezdetéhez és mindahhoz, ami ehhez hozzátartozik. Az elejétől vesszük ezeket a dolgokat, hogy hozzásegítsük az embereket az alapok megismeréséhez. És lesz, akinek ez a lecke továbbképzést nyújt majd, mert eddig nem ismert információkat is átadunk ma nektek.
Vágjunk hát bele, és ez a mai közvetítés – amely átírásra kerül – legyen a kezdőknek szóló tankönyv első fejezete, melynek ezt a címet adtuk: „Saját spiritualitásod felfedezése”.
Igazság – a hit és a cselekvés alapja
De mielőtt belefogunk a tanításba, át kell beszélnünk egy alaptételt, amelyet korábban egyetlen alkalommal tárgyaltunk: „Mi az igazság?” A ti valóságotokban, az észlelésnek azok között a falai között, melyeket elmétek köré emeltek és „háromdimenziós valóságnak” hívtok, abszolút igazságok, abszolút matematikai tételek, abszolút tudományos állítások léteznek. Amikor azonban elkezditek ledöntögetni ezeket a háromdimenziós falakat, és az interdimenzionális, különösen a spirituális dolgok dimenziókon átívelő rendszerébe juttok, a valóság összes szabálya megváltozik. Ezért aztán amiről ma fogok nektek beszélni, nem mindegyikőtöknek lesz könnyen emészthető, mert háromdimenziós módon fogjátok mérlegelni, hiszen elmétek ilyen módon működik.
Az igazság annak a függvénye, hogy milyen úton jártok, tehát sokféle. Sokan közületek legszívesebben azonnal megjegyeznétek: „Kryon, ez nem tetszik nekem. Egyetlen igazságnak kell lennie, mert az igazság szabja meg annak irányát, hogy az Ember merre induljon el Isten keresésére. Vagyis csak egyetlen igazság létezhet, és egyetlen Isten.” Az egyetlen Isten valóban egyetlen igazságot jelent, vagy belátható számodra, hogy az egyetlen Istenhez sok út vezet? Amikor majd a fátyol túloldalára kerülsz a halál során, ne botránkozz meg, hogy olyanokat is ott találsz, akik nem a te egyházad vagy igazságod hívei voltak. Mert sok igazság létezik, s ha tiszta szándék és belső tűz vezérel valakit az útján, az el fogja vezetni Istenhez és „Isten családjához”.
Azok számára azonban, akik ragaszkodnak hozzá, hogy csak egyetlen igazság van, most átadok egyet. Valóban létezik egy általános igazság, egy alapvető, lényegi igazság, amely így hangzik: univerzumotokban minden atom belsejében megtalálhatod Isten személyes szeretetét – ez az alapvető, lényegi energia. Íme, az igazság. Talán azt mondod erre: „Hát, kedves gondolat…” A válaszom azonban: Nem, nem kedveskedésről van szó, hanem fizikáról. Minden atom mélyén ott található egy olyan energia, amely működteti a dolgokat, és ha eltávolítjuk ezt az isteni energiát, az egész összeomlik. Úgy vélheted ezek után, hogy az elektrongomoly és az atommag közötti tér az, amely mozgásban tartja a dolgokat, egyszersmind elkülöníti őket egymástól. Mindez többet jelent azonban, mint amit valaha is képesek lennétek megmérni vagy megismerni. Alapvető fizikai jellemzőről beszélek, ami nem más, mint Isten szeretete. Ez az alapvető igazság, és a fizikusok már közel járnak ahhoz, hogy felfedezzék. Persze másként fogják hívni, de felismerik egy intelligens erő jelenlétét, amely működésben tartja a dolgokat.
Íme az igazság definíciója: akkor beszélhetünk igazságról, amikor az Ember a szívével bekapcsolódik Isten szenvedélyes szeretetének áramába – és ez felfedezésekhez juttatja, ha úgy tetszik, személyes keresése elismeréseként, bármilyen más előzetes tudás nélkül. Akkor beszélhetünk igazságról, amikor az Ember szabad akaratából hajlandóságot mutat arra, hogy többet tudjon meg a benne létező Istenről. Ez az igazság. Ezért tehát a teremben ülő különböző embereknél különböző igazságokkal találkozhatsz. De ahogy említettem, az ember nem feltétlenül kedveli az ilyesmit, inkább azt hangoztatja, hogy egyetlen igazságnak, egyetlen hitrendszernek, egyetlen egyháznak kell lennie. Erre csak azt tudjuk mondani, hogy: „Mennyire háromdimenziósak vagytok!” Létezésmódotok linearitását, egynyomvonalúságát rávetítve Istenre úgy döntöttetek, hogy egy háromdimenziós Istent hoztok létre. Ez aztán kényelmesen beleilleszkedik emberi tapasztalataitok világába. Hát nem látjátok, mennyire korlátok közé szorítjátok ezzel magatokat? Olyan ez, mint amikor egy rajzfilmfigura életre kelve kilép a kétdimenziós képből és találkozik egy emberrel. Akkor zavarodottságában és letaglózottságában felszűköl, mivel először találkozik a háromdimenzióssággal. Ezzel aztán nem tud mit kezdeni, felfogni is képtelen, mert az egésznek semmi értelme a számára. Visszatér hát a saját világába, a kétdimenziós képbe, és kétdimenziós embereket rajzol, hogy egyáltalán értelmezni tudja őket. És akkor a háromdimenziós ember a megfigyelő korlátainak következtében ott van kétdimenziós rajzként bemutatva.
Minden egyes Ember rátalálhat önmagában a „családra”. Ez a „család” az az intuitív módon megismerhető „sereg”, amelyből összetevődik az isteni egész. A család belső lényegét az interdimenzionális működés egyazon rendszere alkotja, amely isten szeretetéből fakad, és annak az együttérzéséből, könyörületességéből, akit ti Léleknek hívtok. Ezért aztán a te igazságod az, amit akkor cselekszel, amikor belső szenvedélyeidet, vágyaidat követve teremtőerőd megnyilvánul, manifesztálódik életedben. Amit a legtöbb ember nem ért és nem is fog megérteni, hogy ez a rendszer a kötőanyag sokféle igazságaitok között. Nehéz megmagyarázni mindezt háromdimenziós keretek között, ugye? Mégis a sokféle igazság között – melyek annak keresése nyomán jelennek meg, hogy mit is kellene csinálnotok – létezik a tudásnak és az egybeeséseknek, szinkróniának a kötőanyaga, s ez az egész a rendszer lehetőségei között együttesen működve eredményezi a dolgok megvalósulását a háromdimenziós világban. Többről van itt szó, mint aminek ez tűnik számotokra.
A kezdő alaptétel
Kezdjük tehát az alaptétellel. Nem dogmák, nem próféták után kutattok. Kiléptek a háromdimenziós képből – nem követitek a többieket az általánosan elfogadott hiedelemrendszeren belül –, és megkockáztatjátok azt az elképzelést, hogy Isten sokkal nagyobb, mint bármi, amiről valaha is beszéltek nektek. Keresitek, hogy miért is vagytok itt, és az alaptétel szerint ez a keresés nemcsak a saját utatokat fogja feltárni előttetek, hanem azt is, hogy egy hatalmas rendszer részei vagytok. Egy olyan interdimenzionális, dimenziókon átívelő rendszer részei, amelyben a dolgok működésének mikéntje kialakul, és amely rendszer intuitív módon megismerhető, s közösen osztoztok benne mindenkivel a világon. És amely veletekszületett, vagyis „bele van építve az emberi sejtekbe”. Ez egy csodálatos rendszer, amely odáig terjedően feltárja előtted a benned élő Istent, hogy saját prófétád, saját mestered lehetsz, s így felfedezheted saját örök életű létezéseden belül isteni lényegedet. Mindez elvezet téged ahhoz a felismeréshez, hogy már előzőleg is éltél – ami a rendszer természetes velejárója –, s ez egyáltalán nem furcsa vagy különös, hanem éppenséggel bölcs belátása annak, hogy mennyire egybeilleszkedik ez az egész. Kihívásként hat ez majd azokra, akik egy háromdimenziós mitológiába ágyazódtak bele, melyet olyanoktól vettek át, akik jóval kevésbé megvilágosodott időkben és energiában éltek ezen a bolygón.
Ne tegyetek szemrehányást magatoknak, ha eztán nem követitek, amit más emberek vagy szervezetek mondanak aszerint, amit ők spirituálisan megfelelőnek gondolnak. Mert az ő igazságuk különbözik a ti igazságotoktól. Ők más módon keresik Istent, mint ti. Amúgy pedig áldott az az Ember, aki Istent keresi, tegye ezt bármilyen módon! Áldott az az Ember, aki így szól, kifejezésre juttatva hajlandóságát:
Istenem, mit akarsz a tudomásomra hozni? Meg akarom bontani a dualitás falát, amely a háromdimenziós valóságot elválasztja a többdimenziós valóságtól. Rést akarok nyitni a falon, hogy rátaláljak saját káprázatos mivoltomra. Tudom, hogy ott kell keresnem, érzem, hogy ott van. Mutasd meg nekem a saját magam felfedezéséhez vezető utat.
Amikor egy Ember a saját igazságát követi, az Isten utáni vágyódására fog rálelni. Olyan utat követ, amely elvezeti Isten felfedezéséhez a saját életében. Ez az igazság. És ezek az igazságok különbözőek, hiszen oly sok egyéni út áll az emberek rendelkezésére. Minden egyes Ember kivételes, különleges, egyedi spirituális lény. Van, aki a bőséggel, jóléttel kapcsolatos kérdéseken dolgozik; van, aki az egészség területén tevékenykedik; van, aki az önértékelés témáját tárja fel; és van, aki félelmekkel küzd meg. Ezeknek az egyéni utaknak nagy része az emberek Földön megélt tapasztalatainak [előző életeinek] a következménye, amelyekből a születéskor megjelenő személyiségek hatalmas változatossága is ered: hogy milyen erővel bírnak, milyen feladatokkal szembesülnek, hogy milyen fóbiáik, félelmeik vannak, hogy milyen képességekkel rendelkeznek. Látjátok már, hogy képtelenség egyetlen spirituális karámba beterelni mindenkit?
Az új energia – Mi történt?
Megkezded tehát utadat. Miről szól ez az egész New Age, ez az Új Kor? Miben áll ez a fordulat, ez a nagy változás? Az elejétől kezdjük az áttekintést, és ez a kezdet nem is nyúlik vissza túl messzire. A ti időkeretetek szerint 1987-ben kezdődött. Mindössze eddig kell visszamennem, mert akkor vette kezdetét ez az új energia, amely Kryonnak is lehetővé tette, hogy tanítóként nyilvánuljon meg. Minden, ami az előtt volt, egy régebbi, sűrűbb energiát képviselt. Ennek a régi energiának a jegyében keletkezett próféciák, jövendölések rendre érvényüket vesztették és vesztik. Észrevettétek, hogy a mai földi energia már más? Ha fölismertétek, a régi energia olyan földet képviselt, amely mára eltűnt. Nos, ezek az információk azoknak szólnak, akik ezzel az egésszel első ízben kezdenek ismerkedni, és szükséges, hogy mindenről a kezdetektől fogva halljanak.
1987-ben olyan esemény történt, amely egyedülálló a történelmetekben. Azt az elnevezést kapta, hogy „Harmonikus konvergencia = Összehangzó közelítés”, vagy később még azt is, hogy „11:11”. Kivételes voltát az adta, ami ezoterikus volt benne: A Föld egy olyan, spirituálisan semleges rezgésszintet ért el, ahonnan a jövő kétféle irányban haladhatott tovább – vagy magasabb szintre, egy interdimenzionális, az addiginál több dimenzión átérő szintre léphetett, vagy belesüllyedhetett volna a régi próféciák által megjövendölt Armageddon végítéletébe. Lineáris, egynyomvonalú időkereteteken kívül – s ezt nehéz megértenetek – a Föld rendszerében létező összes Felsőbb Én meg lett kérdezve. Az összes Ember, aki valaha élt a bolygón; aki jelenleg itt van a bolygón; valamint fennáll a lehetősége, hogy a bolygón fog élni – nekik mindnyájuknak fel lett téve ez a kérdés: „A régi energiájú jövendöléseket akarod beteljesíteni, a régi energiából fakadó lehetőségeket akarod megvalósítani – vagy tovább akarsz lépni az új energiába, amelynek eljövetelét őseid előre megmondták [a maják és 2012]? Ez olyan energia, amely nem szerepel jelenlegi próféciáitokban; ez olyasvalami, ami békét fog teremteni a Földön; ez olyasvalami, ami munkát fog adni a lemúriaiaknak, akik itt vannak a bolygón és az öreg lelkeknek, akik itt vannak. Ez az energia spirituális világítótornyokat fog létrehozni, akik nagy számban fognak felébredni. Melyiket választod?”
A válasz pedig így hangzott: „Tovább akarunk lépni”. És ennek az ezoterikus eseménynek a drámai bizonyítékaként, az eseményt követő néhány éven belül, szinte egyik napról a másikra megváltozott a bolygó geopolitikai szerkezete, és olyasmivé alakult át, amire senki sem számított. Minden régi esély és jóslat ellenére azok az országok, amelyek a végső idők forgatókönyvének hatalmas szereplői voltak, jelentősen megváltoztak [különösképpen a Szovjetunió]. Hirtelen olyan valóság tárult a szemetek elé, amelyet senki sem jelzett előre. Nem volt többé hidegháború! Maga az a dolog, amely 50 évig felfordulást, nyugtalanságot s félelmet okozott, és „beláthatatlan következményei” lehettek, egyszer csak véget vetett önmagának. A beígért Armageddon ideje elérkezett és elmúlt [1999–2001].
Majd 2001-ben egy nagy kihívást jelentő eseményben volt részetek, melyet 9/11-nek hívtok. Ez nem szerepelt semmiféle jövendölésben, sem Nostradamuséban, sem a Szentírásban [a Jelenések könyvében]. Mint ahogy az ensz-beli csoportnak is elmondtam[3] két évvel ezelőtt, a 9/11-es esemény két generáción keresztül befolyásolni fogja azt, hogy itteni vezetőitek mit tesznek [az USA-ban]. Nem gondoljátok, hogy valaminek, ami ekkora horderejű, benne kellett volna lennie régi próféciáitokban? Az, hogy nem volt bennük, azt bizonyítja, hogy új jövőben éltek. Megismételjük tehát: az 1987-es Harmonikus konvergencia / Összehangzó közelítés a rákövetkező évekbeli Harmonikus konkordanciával / Egybehangzó egybeeséssel együtt jelzik az energiában bekövetkezett fordulatot, változást, amelyet teljes egészében magatok idéztetek elő. És most itt vagytok egy merőben új energiában.
Szóval ha most olvasol minderről első ízben, és tudni szeretnéd, mit jelent számodra ez az egész, kövesd figyelmesen az alábbiak logikáját. Itt vagy tehát egy változó Földön, amelyről soha senki egyetlen jövendölést sem adott. Felmerülhet benned: „Mit tudok én hozzátenni ehhez, és hogy tudok én megváltozni?” Megmondom neked, különösen ha kezdő vagy: már maga az a tény, hogy föltetted ezt a kérdést, változást okoz a Földön.
Áldott az az Ember, akiben megfogalmazódik a kérdés: „Én mit tehetek? Mi legyen a következő lépésem?” Mert ezzel a bolygó iránti együttérzéstől áthatott tettel jelzi a saját énjén belül, hogy elkezdte a fal megbontását. Te is így tettél? Ha igen, akkor kérdésed a felemelkedés lépéseire vonatkozott, igaz? Mégsem fogok neked lépéseket megadni, mert nincsenek lépések – hacsak egy nem: Kezdd el! Azt mondom tehát, hogy annak az Embernek, aki rálépett az útra a kérdés föltevésével: „Hogyan bonthatnám meg a falat?”, már ott van a kezében a bontócsákány, már elkezdett dolgozni a kép kirakásán, és már valamennyi fény is átsejlik a falon.
A karma változó rendszere
Szeretném ismét elmagyarázni, mi történik a karma vonatkozásában. Ez egy régi spirituális eszköz, amely mindig jelen lesz az életetekben és a Földön. A bolygó legrégebbi hiedelemrendszereinek némelyikében valamifajta leírás található róla. A mai napig igaz, hogy ez egy olyan energiarendszer, amely önműködően van jelen, hasonlóan sok más, az életenergia körébe tartozó dologhoz. Még ha az ember semmit sem tesz azért, hogy meglássa vagy felismerje, jelen van és befolyást gyakorol arra, amit az ember tesz.
FONTOS: az ember mint individuum, mint önálló létező, semminek a megtételére nincs predesztinálva a Földön. Nem létezik eleve elrendelt életút [predesztináció]. Predesztináció tehát nem létezik, ehelyett létezik hajlamosság egy karmikus út követésére, amelyet az ember egyszerűen azért követ, mert ott van, mert olyan érzelmi felszerelkezettséggel érkezett a bolygóra, melynek automatikus érvényesülése esetén azon az úton fog járni. Hadd magyarázzam meg ezt részletesebben. Olyan sok minden van jelenleg képlékeny állapotban; többek között az is elképzelhető, hogy szabad akaratoddal amellett döntesz: ne legyen szabad akaratod! Éppen egy harc közepében vagy, s ha hagynád, hogy tudatod visszahátráljon egy korábbi állapotába, valójában még egy megvilágosodott rezgésszintű Földön is határozhatna úgy a tudatod szabad akarattal, hogy ne legyen többé szabad akarata! Ez épp olyan lenne, mintha arra szavaznál, hogy többé ne lehessen szavazni! Mert ekkora hatalmad van. Angyal vagy, és bárminek a teremtésére képes vagy a Földön, amit csak meg kívánsz teremteni. A legsötétebb sötétség és a legvilágosabb világosság egyaránt energiapalettád színei között szerepel. Bármire vágysz, megteheted. Kritikus időszak ez.
A dolgok megváltoztak. Amiknek a bekövetkezéséről a régi próféciák beszéltek, egyre-másra érvényüket vesztik, s helyettük megjelenik a pillanat szülte szabad választás. A majáktól származik az az információ, hogy 2012-től kezdődően a rezgésszint változása hirtelen lendületet vesz a bolygón – megjelenik az új kezdet energiája, amelynek része a 11:11 energia. És valóban, 2012-őt át- meg átjárja 11:11. Közületek sokan éppen akkor pillantanak az órára, amikor az 11:11-et mutat… 11:11-et, amelynek a lényege éppen a 2012-es átmenetre vonatkozó ígéret, amikor is új paradigma, új világrend veszi kezdetét. Könnyedén eljuthatsz 2012-ig, kedves Fénymunkás, ha képes vagy a Föld támogatását élvezni, mely olyan mértékű, amilyen még soha korábban nem volt. Fogalmatok sincs, micsoda változások vannak születőben. De túlságosan előreszaladtam.
Minden Ember, aki erre a bolygóra születik, azonnal kap egy karmikus lenyomatot, imprintet. Az Ember belép a Földre, és kristályát A teremtés barlangjába viszi. Ez a kristály egy olyan memóriaenergia, amely összeköttetésben áll a Kristályhálóval, amely Gaia része, és ennek köszönhetően Gaia tudja, hogy ki van itt a bolygón. Így történik ez mindegyikőtök esetében. Amikor erre a bolygóra érkeztek, karmikus energia helyeződik el a DNS-etekben, és az energiátok onnan veszi kezdetét. A karmikus energia olyan energia, amely része annak a rendszernek, amelyről beszélünk, vagyis a Föld életerejének. Ez a karmikus energia az, ahol az Ember nem választ ezoterikus utat, hanem pusztán követi „a létező karma kerékvágását”, amelyet másokkal közös múltbeli energiák és megnyilvánulások (előző életek)[4] alakítottak ki. Gyakran előfordul, hogy az emberek oda születnek, ahol az azt megelőző életükben éltek. Gyakran a családjuk „nyomvonalát” követik, és amit a családjuk tesz, azt teszik ők is. Ha a családjukban farmerek vannak, akkor ők is farmerek lesznek. Ez a legtermészetesebb dolog számukra, amit csak tehetnek, és könnyű így dönteniük. Olyan ez, mint egy csodálatosan akadálymentes pályán haladni – szóval ez az ő karmikus útjuk.
Ez az út is feladatokat állít eléjük természetesen, amelyek abból fakadnak, ami a korábbi életeikben történt. Gyakran ezt játsszák újra vagy szövik tovább, amint a karmikus energia kibontakozik. Alapvetően a jin- és jangenergiák megnyilvánulása zajlik. Valóban igaz, hogy körben forgó dolgok térnek vissza. És mindez egy nagyon régi rendszer része, amelyet egy nagyon régóta létező spirituális rezgés működtet – automatikusan. De nektek nem kell eszerint élnetek. Figyeljetek, mert most kezd ez az egész érdekessé válni [Kryon mosolyog].
Már 1989-től kezdődően beszélek nektek arról, hogy ez az új energia lehetőséget ad, sőt csaknem elengedhetetlenné teszi, hogy kilépjetek a karma rendszeréből és a saját szabad választásotok szerinti útra térjetek át. Mivel öreg lelkek vagytok, akikben belső fenség lakik, rendelkeztek azzal a képességgel, hogy kikerüljetek a régi kerékvágásból. Képes vagy félretenni a régi karmát, és olyasvalamivel helyettesíteni, ami sokkal magasabb energiájú: a saját és a bolygó felemelkedésére kifejezett szándékodnak megfelelő spirituális út energiája ez. Szándékodat kifejezheted például így: „A saját teremtésemet, a saját valóságomat kívánom létrehozni, és nem a régi karmakészletét, amellyel a bolygóra érkeztem.” Ezt jelenti az a közkeletű kifejezés, hogy valaki „megteremti a saját valóságát”. És a Harmonikus konvergencia / Összehangzó közelítés megadta neked az ehhez szükséges erőt.
1989-ben színre léptünk a társammal, és elkezdtünk közvetítéseket adni azért, hogy képesek legyetek olyan helyzetet létrehozni, ahol érvénytelenné téve a karmátokat áttértek a saját szabad választás útjára és megvalósítjátok azt az életfeladatot, amely miatt a bolygóra érkeztetek. Abban az időben egyfajta implantátumról beszéltünk, amelyről többet aztán nem tettünk említést, de most újraértelmezzük a jelentését: a régi kerékvágásból való kilépés engedélyének beültetése, implantálása. Te végzed el a beültetést magadnak belső indíttatásból, a belső igazság ismeretében, és továbblépsz, kikerülve a karmából egy olyan helyzetbe, ahol megválaszthatod, hogy tiszta szándékkal milyen energiát teremtesz.
Érdekes ez a karma. Van itt valami karmával kapcsolatos nagy jelentőségű dolog, ami meg sem fordult a fejedben, kedves Ember. Ahogy végigtekintek azokon a lelkeken, akik itt ülnek ebben a teremben [Georgia államban, az élő közvetítés helyszínén], közületek nyolcan azért lehetnek ma életben, mert kiléptek a karmából! Ha abban a karmikus kerékvágásban maradtál volna, amelybe beleszülettél, és azokat a dolgokat csináltad volna, amelyeket mindenki elvárt tőled, egyszóval a karmikus utadat követted volna, ma nem lehetnél itt jelen. Nem lehetnél itt, mert a karmikus lehetőségként „előjegyzett időpontban” meghaltál volna. Ott lettél volna a karmikus helyen és időben, hogy keresztülmenj a karmikus lehetőség formájában rád váró halálodon. De mivel te kiugortál a karmikus kerékvágásból, és a saját elhatározásod szerinti életeseményeket valósítottál meg, halálod összes karmikus körülménye elenyészett. És most itt ülsz, s a te kezedben van a döntés, hogy mettől meddig vagy itt a bolygón. Nyolcan közületek véghezvitték ezt.
És ez egy olyan pont, ahol a fátyol túloldaláról tanácstalanul tekintünk az Emberek hozzáállására. Hiszen épp most adtam át nektek egy nagy erejű és örömteli igazságot, amelyet ünnepelve kellene fogadnotok. Most rögtön szobrot kellene emelnetek annak tiszteletére, hogy elkerültétek a halálotokat! De nem teszitek. Nincs tudomásotok arról, hogy mi nem történt meg, ugye? Én azonban tudom, hogy mi nem következett be. Ki rendelkezik a halál felől? Mit mondtak nektek erről? Ki a kaszás? Nos, bármit is beszéltek erről, én most megmondom nektek, ki a kaszás: az az ember, aki úgy döntött, nem tesz semmit azért, hogy Istent keresse! Az az ember, aki pusztán csak létezik, de nem vállal szerepet a sorsa alakításában; aki nem tesz többet, mint hogy végighalad karmikus útján, melynek velejárója, hogy az út végén belemenetel a halálba. Semmifajta ítélkezés nem marasztalja el ezeket az embereket, mindössze elmondtam, hogyan zajlik ez. De közületek nyolcan most nem ülnének itt a teremben a nélkül a döntésük nélkül, hogy elhagyják a karma által kijelölt útjukat. Gratulálok, kedves családtagok, mert ti tudjátok, miről szól ez az egész.
Tehát azt állítjuk, kedves kezdő, hogy eltérhetsz attól a karmától, amelybe beleszülettél, és elkezdheted megteremteni a saját valóságodat. Ez ennek az új energiának az adománya. Ez az új energia lehetővé teszi, hogy egy újfajta Ember tudatosságára válts át, aki a saját választása szerint alakítja a sorsát. Ezt a helyzetet nevezik sokan felemelkedésnek, azaz a saját teremtés energiájába való belépésnek.
És most természetesen felteszed a kérdést: „Kryon, mi legyen a következő lépésem?” Amit erre válaszolok, az a legeslegnehezebb dolog a számodra: viseltess türelemmel a rendszer iránt. Az embereknek ez nem nagyon szokott menni. Türelemre van szükség, amíg a rendszer felzárkózik a döntéseidhez. Ha új érdeklődőként most kapcsolódsz be a közvetítések megismerésébe, és most kezded el megérteni ezt az üzenetet, az első dolog, amit tenni akarsz, hogy nekiindulsz megmászni a lépcsőfokokat. Mindenképpen kezdeni akarsz valamit ezzel a tudással és belső tűzzel és friss izgalommal. Tenni akarsz valamit a háromdimenziós világban.
A régi paradigmának, világrendnek megfelelően valamilyen fizikai tettet akarsz végrehajtani azért, hogy megvalósíts valami spirituálisat. Így ment ez a történelmetek során, így áll mitológiátokban, hiedelemrendszeretekben, de ebben az új energiában már nem így működnek a dolgok. Tudjuk, ki vagy és mit szeretnél. Mindegyikőtök igazsága egyedi; lehet, hogy te a te igazságodnak megfelelően elkezdesz gurítgatni egy gombolyagot, amely végül elvezet majd téged A pontból B pontba. Elkezded látni az életfeladatodat, elkezdesz feleszmélni, és elkezded megismerni azt az öreg lelket, aki vagy.
Sokan, akik most kezdik el mindezt megtapasztalni magukban, úgy érzik, mintha jegyet váltottak volna egy vonatra, és most arra várnak, hogy felbukkanjon a vonat. Nos, azt kell mondanom, hogy még a sínek sincsenek lefektetve! De ne ess kétségbe, kedvesem, hiszen elkezdted a folyamatot. És miközben türelmesen vársz, elkezded tanulmányozni és megismerni, hogy mi az benned, ami eltér attól, amit eddig gondoltál. A legalkalmasabb kezdet pedig a bolygó mestereinek szemlélése, megfigyelése. Mert a bolygó mesterei azok, akikhez hasonlatossá fogtok válni, ugyanis ennek a kornak ez az új eszköze: a mesterlét!
Mesternek lenni annyit jelent, hogy kikapcsolva a karmádat túlhaladsz a régi energiának megfelelő életeden, és belépsz egy másikba, miközben a saját testedben maradsz! Az ehhez szükséges eszközök bele vannak foglalva a Kristályhálóba. A bolygó memóriakészlete épp átalakulóban van azért, hogy alkalmazkodjon egy mesterhez, aki a te nevedet viseli! Sokan ébrednek fel és visznek végbe olyan dolgokat a maguk számára, amilyeneket régen csak az akkori idők mesterei tudtak véghezvinni, ám a mai időkben kezdenek mindennapossá válni. Megjegyzem, éppen erről adnak tanítást ebben a templomban, ahol ültök. Gondolkodjatok el ezen.
Ezért azt mondjuk neked, válj olyan valakivé, aki vetekszik azokkal a mesterekkel, akik előtted jártak a bolygón. Mivel rendelkeztek ők, amivel te nem? Hát először is… semmi ilyesmivel! Mindegyikük Ember volt. Nem voltak szuperlények és nem születtek másnak, mint te. Közülük az, aki Isten Fiának vallotta magát, nagyon világosan megfogalmazta ezt: „Isten Fia vagyok, és ti is azok vagytok!” Azért nyilatkoztatta ki ezt üzenetében, hogy segítsen nektek megérteni: a Benne meglévő belső fenség bennetek is megtalálható. Ez nagyon nem illett bele az Ő korába és annak kultúrájába, ezért azok, akik meghódították országát, megölték.
Azt akarom tehát mondani, hogy mindazt, amit Ő megmutatott neked, te is meg tudod csinálni mesteri valóddal. Át tudod változtatni az anyagot; vissza tudod állítani az órát a dns-edben; olyan gyógyítást tudsz véghezvinni, amilyenről soha nem gondoltad volna, hogy képes vagy rá – és mindez közvetlenül a benned lévő Felsőbb Énből ered. A mesterek energiája van veled, és ők semmi másért nem jöttek a bolygóra, mint azért, hogy látva a példájukat magad is képes legyél mindazt megtenni, amit ők megmutattak neked.
A Föld Mestereinek visszatérése
Léteznek tanítások, melyek szerint a mesterek egy napon majd visszatérnek a bolygóra; számos vallás hirdeti ezt. Így aztán vannak, akik az égre emelik tekintetüket és így szólnak: „Eljön majd, eljön majd az idő… amikor a mesterek visszatérnek, hogy megmentsenek bennünket.” Ebbe vetik minden reményüket és vágyukat, s énekelve, szertartásokat végezve várják a mesterek visszajövetelét. Azt kell erre mondanom: azok az emberek, akik így tesznek, nem értik, nem látják át azt a valóságot, amely már bekövetkezett. Mert a mesterek mindegyike visszatért már, és jelen vannak ezen a helyszínen is!
Bárhol is legyél, veled vannak. Egy új mágneses háló szerkezetének a részei, és lélekben vannak itt veletek, nem testben. Itt vannak, hogy – ha úgy kívánod – csatlakozzanak hozzád olyan módon, amely gyógyulást és megvalósulást és megoldásokat hoz létre a testedben. A sötétség meghátrál a fény elől, amikor úgy döntesz, hogy kitárod az ajtót a fény előtt és beengeded. Ez a módja annak, ahogy Isten az emberekkel bánik ezen a bolygón. Tehát ha új érdeklődőként most kezdesz foglalkozni mindezzel, azt mondom neked, hogy a mesterek megmutatták, mi az, ami a mai energiában lehetséges. A Harmonikus konvergencia / Összehangzó közelítés tette ezt lehetővé, és a te kezedben van a döntés, kedves Ember, hogy megvizsgálod és feltárod-e ezt a lehetőséget, vagy sem.
Az új háló és annak láthatatlan tartalékrendszere
Léteznek tartalékrendszerek, aminek talán egyáltalán nem vagytok a tudatában. Ezt azok kedvéért mondjuk el, akik most vannak ébredőfélben és szeretnének információt kapni a fátyolon túli világról. Földetek Kristályhálója ennek a bolygónak a memóriája. A Kristályháló része annak, amit ti leginkább úgy neveztek, hogy Gaia. Jelenleg a Kristályháló a bolygó aktív hálója, vagyis erre a „táblára” írjátok föl energiátokat, amint utatokon haladtok előre. A Kristályháló mindent felszív és magába olvaszt, amit teszel egyik helyről a másikra haladva. A Kristályháló tudja, hogy merre jártál, és hogy ott nyomot hagytál magában a földben, mert a háló ismeri az embereket. A bolygón spirituálisan ébredőfélben lévő emberek mindegyikét ismeri Gaia. Fény árad a szándékodból, s ez a fény megszünteti valóságotok háromdimenziós szemléletét.
A bolygó Kristályhálójának létezik egy tartalékrendszere – ami egy memóriarendszer. A Kristályháló soha nem fog megsemmisülni, de léteznek olyan módszerek, amelyeket ha az emberek, az emberi faj tagjai alkalmaznának a Földön, akkor olyan jellegű zavart okozhatnának a Kristályhálóban, amivel megszüntetnék a háló mint teljes egész integritását, egységét. Megszakadhatna a folytonossága, ha például túl sok elektromágnesességet bocsátanának a földre olyan zavaró módon, amivel megsértenék egy időre a háló egységességét. Ezért tehát létezik egy tartalékrendszer, amely aktívan működik, és bizonyára vannak köztetek, akik tudják is, hogy mi ez. Mindig itt lesz veletek ez a rendszer – ami nem más, mint a bolygó bálnái. Szeretitek a delfineket, igaz? Kérdezzétek csak meg a biológusokat róluk: a delfinek valójában kis termetű bálnák! Amikor bálnákról beszélünk, az összes cetet értjük ezalatt. Van-e még egy olyan emlős a Földön, amelynek a védelmét a Föld országainak 80%-a szerződésben biztosítja? Nincs. Mert az emberi faj intuitíve tudja, hogy ezek a teremtmények fenségesek, és sértetlennek kell maradniuk a bolygón. Ők a tartalékrendszer, méghozzá egy nagyon különleges rendszer. Most tehát ismeritek már a titkát, hogy miért éreztek irántuk úgy, ahogy éreztek.
Összefoglalás
Lehetséges, hogy több az, ami itt zajlik, mint ahogy eddig magyarázták neked? Mit mond a te intuíciód a saját célodról a mai időkben? A Harmonikus konvergencia / Összehangzó közelítés hatása jóval több, mint önmagában az, hogy a bolygó energiája megváltozott – lehetővé tette számotokra a megvilágosodott állapotot, és íme, most itt vagytok!
Mindig ott motoszkál persze bennetek a háromdimenziós kérdés: „Mit kellene most tennem?” Áldott az az Ember, aki ezt olyan erősen érzi a szív energiaszintjén, hogy kijelenti: „Útra kelek és megtalálom az igazságomat.” Mert értsétek meg, hogy maga a megismerési folyamat fényt